sobota, 15 czerwca 2013

Tęsknota za rajem...

Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję za tyle cudownych komentarzy pod postami z kartkami sztalugowymi! Chyba nie muszę pisać, jak bardzo mnie one cieszą :)
Dzisiaj nie pokażę nic z twórczości - co prawda skończyłam wreszcie (!) ten długo męczony z braku weny czekoladownik, ale nie mam jeszcze zdjęć, a poza tym perełki na nim muszą wyschnąć :)
Dzisiaj zabieram Was w podróż sentymentalną - do niedalekiej całkiem przeszłości. Pokazywałam Wam ostatnio nasze kwiaty na balkonie. Otóż muszę przyznać, że od paru lat czuję ogromny żal, że nie mogę balkonu obsadzić tak, jak bywało to u nas "od zawsze". Od czasu ocieplenia budynku i zakazu dziurawienia elewacji - czyli wieszania czegokolwiek na ścianach - jestem zmuszona ograniczać się tylko do skrzynek na balustradzie, jednej donicy wiszącej z sufitu i kilku doniczek na parapecie i szafce. W dodatku balkon  - i tak już malutki - przez to ocieplenie bardzo się zmniejszył. Zniknęła wygodna wnęka obok drzwi, w której zawsze spędzała lato sansewieria. Od kilku lat mam ciągłe wrażenie, że balkon jest surowy i "niedokończony", jakby ciągle w połowie jego urządzania, i czuję wielki niedosyt i tęsknotę za rajską dżunglą, jaka każdego lata eksplodowała bujną zielenią liści i energetycznymi kolorami kwiatów. Jak wspaniale siedziało się na balkonie z czekoladą, kawą lub piwkiem i haftowało! Prócz wspomnień pozostało mi po moim raju utraconym kilka zdjęć - i dzisiaj chciałabym się nimi z Wami podzielić...

Pozdrawiam Was serdecznie - w końcu słonko się pokazało :)

10 komentarzy:

 1. cudny ten raj. zawsze można spróbować stworzyć go od nowa. Może jakaś szafeczka stojąca i tam morze kwiatów? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudnie ukwiecony miałaś balkon. Wypoczywanie na nim musiało być rzeczywiście przyjemne. Na pewno teraz wymyślisz coś i sprytnie umieścisz więcej kwiatków bez konieczności wiercenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe kwiaty, nie dziwię się że tęsknisz! Kajka

  OdpowiedzUsuń
 4. u nas też ocieplili bloki i przez to zmniejszył się mój balkon,ale nikt nie zabrania dekorowania go kwiatami:)))a nawet kiedyś spółdzielnia ogłosiła konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon:)))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też nie zabraniają sadzenia kwiatów, tyle, że nie wolno wieszać ich na ścianach. A z powodu niewielkich rozmiarów balkonu to (poza skrzynkami na balustradzie, szafeczce w rogu i parapecie okna) głównie na ścianach rozlokowany był nasz ogród :) I właśnie tej plątaniny zielska wokół najbardziej mi brakuje.

   Usuń
  2. ależ feeria kolorów, przepięknie ukwiecony balkon!!!

   Usuń
 5. Piękny i ukwiecony balkon.Pozdrawiam i podziwiam Twoje prace-są fantastyczne.Jola z Dobrych Czasów.Zapraszam w odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny. Chętnie zajrzałabym w Twoje progi, ale otwiera mi się coś dziwnego :( Już kiedyś próbowałam, i było to samo...

   Usuń

Dziękuję za każde słowo i zapraszam ponownie!