sobota, 17 stycznia 2015

Ptaszek w babcinym ogrodzie

Nie pamiętam swoich Babć. Jedna zmarła przed moim urodzeniem, druga, kiedy byłam jeszcze bardzo mała.
Ale słowo "babcia" kojarzy mi się z dobrocią, zadbanym ogródkiem pełnym kwiatów, szydełkowanymi firankami w małych okienkach i koronkowym obrusem na dużym, starym, ciężkim okrągłym stole. Ze starym kufrem na strychu, pokrytym kurzem, pełnym pamiątek i pieczołowicie przechowywanych pożółkłych listów z czasów, które dla nas są odległą już historią...
Dlatego na mojej kartce z okazji Dnia Babci znalazł się papier z kolekcji Zaczarowany Ogród, który poza przepięknym kwiatowym wzorem ma wyglądające na wiekowe plamy, kleksy i motyw ręcznego pisma. Jest też kremowa bawełniana koronka i koronkowy, tekturowy ptaszek z Wycinanki. Jest bogactwo barw kwiatów i romantyczne perełki. I jest ćwiek w kształcie serca - perłowe serce dla Babci...Ptaszek pokryty miedzianym embossingiem na gorąco.


Wstążeczkę ułatwiającą wyjmowanie kartki z pudełka przytrzymuje serce embossowane tym samym miedzianym pudrem, co ptaszek.


Na pudełku nie umieszczałam żadnych ozdób - papier jest tak piękny, że szkoda było mi go zakrywać czymkolwiek. Jest więc tylko atłasowa wstążeczka i tag.Użyłam w tej kartce dwóch digi stempli - niestety, nie zapisałam sobie, skąd pochodzą i kto jest ich autorem. Próbowałam odnaleźć przez wyszukiwarkę grafiki Google - bezskutecznie. Jeśli ktoś wie, czyje to stemple, to bardzo proszę o informację. Teraz już sobie zapisuję, skąd pobieram darmowe digi - kiedyś, kiedy było to dla mnie coś nowego i jeszcze nieznanego, nie robiłam tego i teraz mam trochę digi stempli, których pochodzenia nie znam...

7 komentarzy:

 1. Piękne karteczki. Ja dla odmiany nie poznałam nigdy moich dziadków.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moi dziadkowie zmarli zanim się urodziłam, znałam ich tylko z opowiadań... Kartka prześliczna, taka ptaszkowa :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna i dopracowana w każdym szczególe karteczka. Pamiętam moich dziadków ze strony mamy, babcia była cudowna, to Ona mnie wychowała i nauczyła ręcznych robótek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna karteczka, to serduszko jest cudownym dodatkiem, a ptaszek, :)

  OdpowiedzUsuń
 5. o kurczę... aż żałuję, ze ostatnio tak mało czasu miałam, żeby tu zajrzeć - zachwycają mnie Twoje prace... sama ostatnio marzę o zrobieniu czegoś... soczystego, jak u Ciebie!!! Dziękuję za inspiracje! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo radosny, kolorowy ogród!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo i zapraszam ponownie!