poniedziałek, 1 lipca 2013

Kartka i kawałek haftu

Kilka dni temu zrobiłam kartkę na 60 urodziny. Dopiero dziś ją pokazuję, bo jakoś brak mi było chęci do siadania przed kompem, nawet nie zaglądałam jeszcze na Wasze blogi. Ostatnio wszystko mi się sypie, począwszy od komputera (czas na nowszy model, niestety), poprzez kontuzjowaną kończynę dolną, przez którą siedzę w domu na zwolnieniu, a skończywszy na chorej suni. Jak pech, to pech, nieszczęścia zawsze hasają stadami.
Ponieważ jednak mam dziwny zwyczaj szukania dobrych stron w każdej zaistniałej sytuacji, po krótkim namyśle stwierdzam, że:
- wymiana starego, stacjonarnego komputera na laptop przyniesie możliwość drobnego przemeblowania pokoiku i zwiększenia przestrzeni życiowej, co jest bardzo istotne, kiedy mieszkanie ma powierzchnię większej szuflady
- kość mam pękniętą w stopie, która jest mi absolutnie zbędna przy haftowaniu i klejeniu, ręce na szczęście mam sprawne, więc mogę się wyżywać hobbystycznie do woli
- mam nadzieję, że Pipi z racji wymuszonej chorobą przymusowej krótkiej głodówki i znaczącego zmniejszenia pochłanianych przez nią porcji jedzonka, być może schudnie kilka dekagramów, bo ma ich trochę za dużo...
A teraz już kartka - w imieniu nie ma błędu, tak miało być. Kupiłam nowe wykrojniki (serwetka), i musiałam wypróbować :) Musiałam też "przymierzyć" się do formatu DL, gdyż źle złożyłam zamówienie i przez pomyłkę kupiłam paczkę baz w tym formacie. Może jakoś się do nich przekonam, bo póki co, to najbardziej lubię robić kartki kwadratowe. A co do kartek w formacie DL, to wspaniale inspiruje Ktosia79.


Na wstążce śliczny epoksydowy ćwiek z zestawu z prezentu urodzinowego od przyjaciółki, a papier to "Biała róża".


A tyle mam już wyhaftowanych piwonii. Haftuję na aidzie 14 ct, 32 kolory DMC. Wzór pochodzi z ostatniego numeru "Kramu z robótkami".


I na koniec moja księżniczka na stosie poduszek, czyli jedynym miejscu odpowiednim dla cavisia - a szczególnie cavisia-rekonwalescenta :)


Pozdrawiam Was wakacyjnie! Wreszcie pogoda przypomina lato, a ja uziemiona jestem, buuuu....

9 komentarzy:

 1. Kartka wyszła Ci pięknie:) A hafcik też się ładnie zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń
 2. życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) dla Ciebie i psiaka :) kartka jak zwykle piękna :) a do piwonii tez się przymierzałam, ale chyba najpierw zrobię kota :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna i elegancka kartka a haft już się ciekawie zapowiada :) Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Tobie i suni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak księżniczka na ziarnku grochu, prawdziwa lady. Życzę dużo zdrowia Kajka

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne prace :) życzę dużo zdrówka

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne prace, haft znowu nieźle się zapowiada. Zdrowia i jeszcze raz zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Och, Ktosia jest specjalistka od DL-ek :)
  Ale twoja jest też piękna! Bardzo fajnie skomponowałaś ją , nie wiem jak to fachowo nazywa się , ale cala kompozycja trzyma się "ramy" :)
  Podoba mi się bardzo bardzo! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudna kartka, ai hafcik slicznie się wyłania! Dziękuje za słowa współczucia!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo i zapraszam ponownie!