sobota, 14 lipca 2012

Nietrafiona kartka

Dostałam zamówienie na kartkę dla mężczyzny - na 33 urodziny. Miała być z dodatkiem koloru granatowego. Zrobiłam i... zamawiająca jej nie wzięła. Z powodu kwiatów. Dlatego, że są to hortensje (niemal wywołałam tym szok, czego absolutnie się nie spodziewałam i byłam kompletnie zaskoczona, bo przecież obok różyczek, primowe hortensje to jedne z najczęściej używanych kwiatków w pracach scrapowych), i dlatego, że kwiatki są dwa. A poza tym kartka jest zbyt poważna i zbyt smutna.
I tak kartelucha u mnie została i zamieszkuje szufladę :) A wygląda tak:


Miedziane ćwieki z Craftmanii. Cyferki z Wycinanki, pomalowane brokatowym żelopisem i pokryte crackle accent:


I środek na życzenia: 


A tak w ogóle to muszę Wam powiedzieć, że zakup narożnego dziurkacza użytego w tej kartce to jeden z najbardziej trafionych moich zakupów. Trochę się go naszukałam po sklepach, ale w końcu mam :)

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za komentarze!

5 komentarzy:

 1. Ależ to jest bardzo ładna i bardzo męska kartka. Za poważna? No jeśli ktoś traktuje 33 latka jak szczawika, no to faktycznie za poważna. Moim jednak zdaniem, jest bardzo odpowiednia. A o co chodziło z tymi kwiatkami że dwa i że hortensje? Przesąd jakiś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do liczby kwiatków - Pani uważa, że ma być jeden albo trzy, czyli liczba nieparzysta, jak w bukiecie. A co do tego, że hortensje - dowiedziałam się, że przynoszą pecha i kojarzą się ze śmiercią, że to kwiaty z Grobu Pańskiego. To najbardziej mnie zaskoczyło, bo ja osobiście uwielbiam hortensje, i w życiu tak bym tych kwiatów nie skojarzyła...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się ta kartka bardzo podoba, ja lubię chyba wszystkie kolory :) Świetnie zrobiłaś cyferki :), a w przesądy na szczęście nie wierzę i żal mi tych co się nimi kierują w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kartka super! Prawdziwie męska. I w formie i w kolorze. Pierwszy raz słyszę o tym przesądzie z hortensją! Jakby zamawiająca obejrzała sobie scrap kartki to okazałoby się, że hortensjowe górą - w 9 na 10 kartek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też często używam hortensji,zawsze staram się używać liczby nieparzystej,ale to ja mam na tym punkcie bzika,bo parzyście zawsze coś mi nie gra,ale pani po prostu była wybredna,takich klientów omijam z daleka,pzdr

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo i zapraszam ponownie!