sobota, 5 kwietnia 2014

Moje miasto na zakładkach

Kolejne narożne zakładki do książek poczyniłam. Tym razem znalazły się na nich zdjęcia charakterystycznych miejsc mojego miasta.


Park pałacowy...


pałac książęcy...


lwy przed pałacem i ławeczka Daisy na rynku...


dworek Ludwikówka...Zdjęcia są "nocne", więc wybaczcie ich koszmarną jakość. Fotograf ze mnie jak z koziej d...y trąba. Pozdrawiam :)

9 komentarzy:

 1. Charakterystycznym miejscem Twojego miasta jest żubr? ;p
  U mnie na wsi stoi coś podobnego do tego okrągłego budyneczku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam: PARK PAŁACOWY, a w nim są żubry, w zagrodzie pokazowej. Żubry są naszą dumą od 1865 r., kiedy to sprowadził je tutaj książę Jan Henryk Hochberg. Od tego czasu są hodowane w ośrodku hodowlanym w Jankowicach pod Pszczyną. Dzięki żubrom z pszczyńskiej linii (ich imiona zaczynają się na PL) przywrócono gatunek w Białowieży. To zwierzę jest symbolem tego regionu: najwyższe odznaczenie miejscowych władz to Żubr Starosty Pszczyńskiego, a coroczny przegląd amatorskich zespołów muzycznych nosi nazwę Żubrowisko.
   Acha, a ten okrągły budynek to herbaciarnia na wyspie (też w parku).

   Usuń
 2. Daisy, Pszczyna? Od razu przypomniał mi się "Magnat".:) Świetne te zakładki.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam w Pszczynie tylko raz, ale tak mnie urzekła historia księżnej Daisy i jej obraz, że nazwałam jej imieniem moją pierwszą świnkę morską :). Ponoć kilka ładnych lat temu odrestaurowali pałacyk, muszę się tam znowu wybrać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko pałac, ale i stajnie książęce zostały wspaniale odrestaurowane :) Zapraszam do Pszczyny :)

   Usuń
  2. I chcę jeszcze dodać, że przeczytałam historię Twojej Daisy - historię wzruszającą od samego początku, ale na koniec to ryczałam jak bóbr :(

   Usuń

Dziękuję za każde słowo i zapraszam ponownie!